Dlaczego gry

Gry planszowe przeżywają swój renesans, wielki come back. Choć wydawać by się mogło, że to elektroniczna rozrywka święci triumfy coraz chętniej spotykamy się przy planszy. Grają wszyscy: dzieci, dorośli, seniorzy. Gramy na imprezach, w domu,  w szkole, a nawet w pracy. Bo współczesna planszówka, wbrew stereotypom, to coś znacznie więcej niż rodzaj zabawki dla dzieci.

Gra planszowa może dziś być nośnikiem jakiejś ide czy wartości, narzędziem szkoleniowym, sposobem na przełamanie pierwszych lodów, edukacyjną zabawką, znakomitą intelektualną rywalizacją i jeszcze wieloma innymi. Zawsze jednak nośnikiem jest zabawa – satysfakcjonujące spotkanie z innymi ludźmi i wspólne przeżywanie prawdziwych, realnych emocji.

Dzisiejsze gry nie są wyłącznie turlaniem kostką i przesuwaniem do przodu pionka, choć to taki stereotyp nadal przeważa, gdy pytamy o gry planszowe. Współczesne planszówki mają wymyślne mechaniki, które w znakomity sposób odzwierciedlają idee, pozwalają doświadczyć innych ról niż te odgrywane na co dzień. Mierzą graczy z dylematami, takimi jak w realnym życiu, stawiają przed nimi wyzwania.

Przede wszystkim jednak współczesne planszówki sprawiają nam masę frajdy. Są piękne, przyjemnie na nie patrzeć i są po prostu znakomitym nośnikiem dla wchodzenia w relacje. Bo o to tak naprawdę w nich chodzi. Gry pozwalają spotykać się z innymi ludźmi w ciekawy, twórczy i rozwijający sposób.

Takie właśnie gry planszowe są od lat moją pasją. Posiadam kolekcję ponad stu gier, a jedna z półek na regale z grami jest już zarezerwowana na te, które sam zaprojektowałem. Projektując gry kieruję się jedną zasadą – gry powinny być dobre, muszą być dopracowane i pozwalać poczuć namacalnie ideę, której są poświęcone. Nie tworzę gier najszybciej, nie używam gotowych wzorców, nie gwarantuję sukcesu „w weekend”.  Jednak w efekcie mogę być dumny ze wszystkich gier, które stworzyłem i cieszyć się przychylnymi opiniami graczy.

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem świetnej gry planszowej dla swoich dzieci, rodziny, pracowników, lub klientów zapraszam serdecznie do kontaktu.