Vampire Empire

  • WYDAWNICTWO: White Goblin Games
  • WIEK: 10+
  • ILE OSÓB: 2
  • CZAS: 30 min
  • OPIS:

Gdzieś w Europie Środkowej w zamku zrodził się dziwny strach wśród mieszkańców. Pewnego ranka znaleziono ciało młodej dziewczyny, tak blade jak kartka papieru, suche i całkowicie osuszone krwią. Wampiry są na stoku! Kim jest potwór, który w nocy morduje niewinnych? Zanim prawda zostanie odkryta, więcej niż jedna osoba może stanąć w obliczu niesprawiedliwych oskarżeń wyrzuconych przez przebiegłe sługi ciemności. Czy wampiry zostaną skutecznie złapane, zanim zagrożą całej społeczności, czy też zamek i miasto na zawsze popadną w ciemność?

Trzy postacie zamku to wampiry. Ludzki badacz próbuje ustalić, które z dziewięciu bohaterów, z którymi się zetknie, w rzeczywistości ukrywają potwory w ludzkiej formie, aby je wyeliminować. Główny wampir z kolei musi sprytnie blefować, prezentować mylące wskazówki i nakłaniać ludzi do ataku na niewinnych obywateli. W ten sposób wampir może zabić najważniejszych bohaterów w mieście lub zdobyć zamek.

Vampire Empire to dwuosobowa gra karciana z dużą ilością blefowania i interakcji z graczami. W tym bardzo tematycznym otoczeniu, każdy gracz posiada unikalną talię kart dających różne moce i swoje indywidualne cele, aby wygrać grę!